OstravaBulldogs
5:0(1:0,2:0,2:0)
ne 20. 10. 2024 16:00 @ ČPP Aréna Ostrava, ČEZ Extraliga, 6. kolo

Buldočky se z Ostravy vrací s prázdnou. FBC jim nedovolilo ani gól

Do Ostravy přijížděly Buldočky s očekáváním vyrovnaného utkání a šancí na body. S FBC odehrály v loňském ročníku dva dobré zápasy, ze kterých si odnesly za prohru v nájezdech a výhru čtyři body. Ostravanky však měly v rukávu eso v podobě domácí haly. V ČPP Aréně Buldočky ještě nikdy nevyhrály a ani dnešní datum se do historických statistik psát nebude. Brněnské florbalistky se domů po prohře 0:5 vrací bez bodů.

Ostravanky se postupně prosadily ve všech třetinách. Nejdříve v první části rozvlnila síť brány Moniky Šolleové po individuální akci Paulína Hudáková. S míčkem prošla z obranné poloviny až do střelecké pozice a hostující brankářka se natahovala marně. Buldočky se snažily hrát aktivně a být pro soupeřky nepříjemné, ale chyběla kvalita v poslední fázi útoku. Velkou šanci měla v 16. minutě Veronika Stuchlíková, její svižná střela však trefila jen tyč. Na branku Hudákové nikdo v modrém ani oranžovém nenavázal a stav po prvních dvaceti minutách byl příznivější pro domácí.

Z úvodu druhé třetiny zahrozily Buldočky, a to konkrétně kapitánka Eva Stará. Střela jí však nesedla a skončila vedle branky. Důležitým momentem druhé dvacetiminutovky bylo vyloučení Nikol Kovárníkové. Oslabení sice Buldočky ubránily, avšak Ostrava se dostala do tempa. Zanedlouho po vypršení trestu zvýšila na 2:0 Martyna Grądzka, jejíž střelu svojí rukou nešťastně tečovala Natálie Nesnídalová. Buldočky měly poté k dispozici také přesilovou hru, ta však měla spíš opačný efekt. Brankářka Drbalová vyslala dlouhým výhozem do protiútoku Kristýnu Gajdečkovou a ta si v souboji se Šolleovou poradila. Po čtyřiceti minutách vedla Ostrava doma 3:0

Do třetí třetiny vstoupily Buldočky s útočnými choutky. Nejprve se vyskytla ve velké šanci Bolfová, jenže ani ona, ani dorážející Anna Brucháčková nepřekonaly Elišku Drbalovou. Štěstí o pár vteřin později zkusila z dálky znovu Anna Brucháčková, ale bránu netrefila. Velký tlak v úvodu Buldočky ve snižující branku neproměnily. Studenou sprchou pro ně byl druhý gól Paulíny Hudákové, která se prosadila z podobné pozice jako v případě první branky. Buldočky se zoufale snažily alespoň o čestný úspěch, ale Eliška Drbalová si své první čisté konto v barvách Ostravy už vzít nenechala. Na 5:0 pečetila skóre gólem do prázdné branky Aneta Feiková. Buldočky v ČPP Aréně ani tentokrát neuspěly a poprvé od sezony 2021/22 nevstřelily v zápase základní části Extraligy ani gól.

Za týden čeká Buldočky zápas, ve kterém si mohou spravit chuť. Na SportPointu budou v neděli 27. 10. hostit nováčka z Dobrušky. Přijďte si užít nedělní odpoledne s elitním florbalem a od 17:00 fanděte Buldočkám na cestě za dalšími body.