BulldogsTřinec
5:0(1:0,2:0,2:0)
ne 29. 9. 2024 17:00 @ SH SportPoint Brno, ČEZ Extraliga, 3. kolo

Na začátek s nulou v zádech! Buldočky porazily Třinec

Až ve třetím kole si Bulldogs Girls odbyly premiéru v letošní sezoně ČEZ Extraligy. No a lepší start si přát nemohly – FBC Intevo Třinec porazily krásným výsledkem 5:0.

V první části sice Buldočky přestřílely své soupeřky 11:5, nicméně hra byla poměrně vyrovnaná. První branku viděl zaplněný Sportpoint ve 14. minutě, kdy se parádní střelou na bližší tyč prezentovala Michaela Žáková. V závěru první třetiny mohlo být vyrovnáno, ale proti byla nová posila v brněnském brankovišti Monika Šolleová.

Ve druhé třetině Buldočky mírně přidaly a zápas kontrolovaly s větší jistotou. V polovině zápasu navýšila vedení svou druhou trefou v zápase nejzkušenější hráčka domácích – Michaele Žákové namazala špatným výhozem hostující brankářka Pytlíková, což se jí vůbec nevyplatilo, střelkyně s číslem 8 si s nabídnutou šancí snadno poradila. Na 3:0 mohla zvýšit z brejkové situace Pešková, nicméně v kličový moment se jí nepodařilo zakončit. Ve 35. minutě pak o sobě dala vědět mladší generace hráček, kterých v zápase bylo k vidění mnoho. Veronika Stuchlíková předložila míček do brankoviště Karolině Bartoňkové, která zblízka zakončila přesně. Po 40 minutách tak platil stav 3:0 pro Bulldogs.

Vstup do poslední periody Buldočkám vyšel, střeleckou smůlu z předchozích částí zápasu rozsekla Tereza Pešková po nahrávce debutantky Kláry Pilařové. Následně si oba týmy vyzkoušely přesilové hry, nicméně obránkyně měly v obou případech navrch. V domácí přesilovce se však brankářka Pytlíková pěkně zapotila, hned několikrát ji ohrozila Žáková, která útočila na hattrick. V samém závěru pak uzavřela skóre Markéta Vlčková, která dostala na ose nabito od Emy Brucháčkové a dostala tak do listiny střelců i dosud tichou první formaci.

Bulldogs Girls tak vstoupily do nové sezony vítězně, navíc poprvé od postupu do Extraligy v roce 2019 udržely čisté konto. Skvělý debut neprožila jen brankářka Šolleová, ale také čtveřice juniorek – Karolina Bartoňková (1+0), Klára Pilařová (0+1), Nikol Kovárníková a Hana Vendžúrová. První dvě jmenované se pod výhru podepsaly nejen svými body, ale také odehranými 23 minutami a hodnocením +4 za účast na hřišti.

Hned v úterý však čeká Buldočky další zápas – na hale Vodova se střetnou v brněnském derby s Židenicemi. Přijďte je podpořit!