Sympatický výkon na body nestačil. Buldoci doma prohráli proti Pardubicím

Buldoci mají za sebou první domácí superligový zápas. Netradičně uprostřed týdne hostili ve STAREZ Aréně Vodova Pardubice. Zápas plný očekávání se spoustou pozitivně naladěných domácích fanoušků však skončil porážkou. Rozhodly neproměněné šance a Buldoci tak i přes dobrý výkon zůstávají bez bodů.

V úvodu první třetiny Buldokům chvíli trvalo, než chytili tempo utkání. Sokoli jim dělali problémy svým napadáním a častou kontrolou míčku. Právě hosté měli na konci 5. minuty velkou šanci. Po rychlém protiútoku odmítl Burianovu přihrávku Vilém Doležal, když netrefil odkrytou bránu. Na první velké šance nečekali dlouho ani brněnští fanoušci. Prakticky hned z protiútoku zahrozil Koláčný, ale jeho projektil trefil jen horní tyč. Bláznivou pasáž první periody zakončil svojí šancí Martin Svatoň, který se po Gregrově pasu dostal před brankáře Blahu, ale ten proti domácímu kapitánovi vystrčil nohy a šanci zneškodnil. Čekání na první branku ukončil v 7. minutě Martin Obuškevič, kterého pobídl při přečíslení Filip Neklan. Na další velkou šanci se čekalo až do 18. minuty, kdy měl brněnskou odpověď na holi Lukáš Kučera. Tváří v tvář Blahovi však kvůli skákajícímu míčku neuspěl. O srovnání se postaral o pár vteřin později nejlepší brněnský střelec Petr Vaverčák. Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel. V další akci po buly využil zmatku v Koudelkově brankovišti Tomáš Čáslava a Pardubice po první třetině vedly 2:1.

Ve druhé dvacetiminutovce měli navrch Buldoci, na nichž byla vidět snaha o opětovné srovnání zápasu. Nejprve v rychlém protiútoku vysunul Koláčný Kučeru, který šel podruhé sám na Blahu. Kučera tentokrát zvolil přímou střelu, ale ani tak na hostujícího brankáře nevyzrál. V další velké šanci se zanedlouho ocitl kapitán Martin Svatoň, ale i jeho střelu z bezprostřední blízkosti Blaha zlikvidoval. Vyrovnání nepřišlo ani po krásné kombinaci ve 32. minutě. Míček se po ose Kladivo-Kučera-Zemánek-Matula dostal zpět k Lukáši Kučerovi, ale jeho střelu bez přípravy ztlumil Blaha ve výstroji. Druhá třetina se nesla ve znamení neproměněných příležitostí a do šaten se šlo za stavu 1:2.

Co se nepodařilo ve druhé, zkoušeli domácí dohnat ve třetí třetině. Čas však pro Buldoky plynul příliš rychle a recept na skvěle chytajícího Oskara Blahu ani v těchto dvaceti minutách nenašli. Pardubice se naopak dostaly do pohodlnějšího dvougólového vedení po šťastném odrazu. V 57. minutě dostal míček zpoza brány do sítě o ruku Martina Koudelky Adam Štyler a bylo zřejmé, že dohnat dvoubrankové manko bude pro Buldoky velmi těžké. Přesto se tým Adama Konečného nevzdal a zkusil hru v šesti. Pevná obrana Pardubic v čele s brankářem Blahou však domácím fanouškům gólovou radost nedovolila a po výhře 3:1 si všechny body odvezli hosté.

Buldoci se za svůj výkon však nemusí vůbec stydět. Dnešní zápas ukázal zlepšení a naději do dalších utkání. To nejbližší čeká Buldoky opět v netradičním termínu, a to v pondělí 14. 10., kdy se představí v Ostravě proti Vítkovicím. Zápas můžete sledovat na webu ceskyflorbal.tv.