ŽideniceBulldogs
3:6(1:0,2:4,0:2)
út 1. 10. 2024 19:00 @ STAREZ ARÉNA VODOVA (Malá hala), ČEZ Extraliga, 4. kolo

Buldočky udolaly městského rivala! Čtyřmi body se blýskla Anna Brucháčková

Další kapitola do kroniky brněnského derby byla napsána netradičně v úterý. V předehrávce 4. kola ČEZ Extraligy proti sobě pod Špilberkem stanuly domácí Židenice a Bulldogs. Zápas o moravskou metropoli nakonec dopadl lépe pro hostující Buldočky, které potvrdily bodově bohatý vstup do sezony.

První třetina se nesla ve znamení nepřesností a příliš útočných výpadů divákům nenabídla. V 10. minutě si však příliš věřila Kristýna Pospíšilová, která se pokusila vyvézt míček z obranné poloviny. Při otočce ji obrala odchovankyně Bulldogs Karolína Václavíková a přihrávkou před prázdnou bránu udělala radost Viktorii Fuchsové. Po jejím snadném zakončení se poprvé měnilo skóre a Židenice vedly 1:0. A jelikož se do přestávky Buldočkám nepodařilo vyzrát na brankářku Kratochvílovou, rozešly se týmy za stejného stavu do šaten.

To, co se Bulldogs nedařilo celou první třetinu, si dokonale vynahradily ve druhé. Někteří diváci ještě ani nestačili dojít z občerstvení a bylo vyrovnáno. Svoje dovednosti hale předvedla Anna Brucháčková. Elegantní otočkou se nejprve zbavila Evy Nečasové a poté si střelou do horního rohu poradila i s Annou Kratochvílovou. Dlouho se nečekalo ani na druhý gól Buldoček. Po dalších dvaceti vteřinách zkusila štěstí z půlky hřiště Stuchlíková, střelu Kratochvílová neudržela a za její záda ji dopravila Karolina Bartoňková. Teprve 16letá Buldočka se tak dočkala druhého gólu ve svém druhém extraligovém utkání a potvrdila, s jakou chutí a formou do nejvyšší ženské soutěže vstupuje. Židenice se do zápasu vrátily v početní převaze. Na 2:2 srovnala Karolína Václavíková, jejíž střelu nešťastně tečovala Kristýna Pospíšilová. Buldočky se dostaly zpět do vedení zásluhou bojovné Veroniky Stuchlíkové. Ta si šanci sama vytvořila a taktéž ji sama zakončila. To však ze druhé třetiny ještě nebylo všechno. Poté si vzala slovo kapitánka domácích Natálie Janečková, která využila zmatků v buldočí obraně a stav derby opět vyrovnala. Ještě před odchodem do šaten se odhodlala vystřelit Kristýna Pospíšilová a střelou z dálky zaskočila Kratochvílovou.

Zatímco ve velké hale na Vodově byla k vidění Rammstein Symphonic Tribute Show, po dobu třetí třetiny mohli diváci ve vedlejší malé hale sledovat koncert Anny Brucháčkové. Nejenže buldočí hvězda dokonala hattrick, ale zlomila také definitivně židenický útočný odpor a pomohla svému týmu k dalším třem bodům. Buldočky mají po dvou zápasech šest bodů a v neúplné tabulce ČEZ Extraligy jsou jediným stoprocentním týmem.

Nyní čeká tým Martina Czeczinkara menší pauza, protože do akce se vrátí až příští víkend, a to v neděli 13. 10., když na SportPointu vyzvou vicemistryně z Chodova. V zápase, který začíná v 17:00, se bude hodit podpora každého z vás. Přijďte vytvořit tu pravou domácí atmosféru! Těšíme se na vás!