Černá série s Chodovem trvá. Buldočky s vicemistrem těsně prohrály

V rámci 5. kola ČEZ Extraligy zavítal na SportPoint Chodov, pro Bulldogs jeden z nejméně oblíbených soupeřů, co se týče výsledků. Proti hráčkám z Jižního Města mají totiž Buldočky historicky jednu z nejhorších vítězných úspěšností a zároveň proti nim nevyhráli už deset zápasů v řadě. Přestože tentokrát byly Buldočky k bodovému zisku blízko, když v závěru sahaly po vyrovnání, prohrály těsně 3:4.

První třetina žádnou branku nepřinesla. Diváci navíc neviděli ani příliš mnoho šancí. Jednu z mála měla Markéta Vlčková, která se po zrychlení hry od sester Brucháčkových vyskytla sama před Christianovou. Reprezentační jednička však ukázala své zkušenosti a míček za svá záda nepustila. Chodov měl největší šanci až ke konci první třetiny, konkrétně v 15. minutě, kdy míček do ohně poslala Natálie Balková. Skákavé a několikrát tečované nahození ze strany, nakonec vyplavalo v brankovišti a těsně minulo levou tyč brány Moniky Šolleové. První dějství tak skončilo za stavu 0:0.

Druhých dvacet minut přineslo konečně i branky. Tu první vsítil Chodov, když Kovaříková našla naslepo před bránou Markétu Prontekerovou a kapitánka Chodova míček pohotově poslala do horního rohu. Netrvalo to dlouho a skórovala sama Kateřina Kovaříková, která zakončila pohlednou kombinaci Prontekerové s Havlíčkovou a Chodov vedl 2:0. Jako další si vzaly slovo domácí hráčky. Lili Bolfové se podařilo vyvést těžký míček a přihrála Vlčkové, která našla před bránou stojící Emu Brucháčkovou. Starší ze sester vstřelila svůj první gól v letošní sezoně a dostala Buldočky na dostřel. Skóre vyrovnala o dvě minuty později její sestra Anna. Chybou Prontekerové nepohrdla a tváří v tvář Christianové uspěla. Úsměv na tváři svěřenkyň Martina Czeczinkara však nevydržel dlouho, protože už o 13 vteřin později šly znovu do vedení hostující hráčky. Stejný horní růžek branky jako Prontekerová vymetla pohotovou střelou z první také Ivana Vachovcová.

Ve třetí třetině padlo na obou stranách po jednom gólu. Po chybě domácí obrany skórovala znovu Ivana Vachovcová a dopřála Chodovu opět komfortnější dvoubrankový náskok. Skóre v 51. minutě korigovala Michaela Žáková, která nachytala Janu Christianovou střelou k bližší tyči. Stav 3:4 z pohledu domácích už však nezměnil ani velký tlak v poslední minutě, kdy to Buldočky zkoušely bez brankářky. Siréna, po které spadl velký kámen ze srdce všem členům chodovského týmu, přisoudila Buldočkám proti týmu z Jižního Města jedenáctou prohru v řadě a zároveň první v letošní sezoně.

Přesně za týden čeká Buldočky další těžká mise. Jedou do Ostravy, kde v ČPP Aréně změří síly s FBC. Zápas, který se bude vysílat na Sporty TV, můžete sledovat od 16:00.