Odveta finále skončila porážkou. Buldoci se z Kladna vrací bez bodů

Bulldogs a Kladno – dva nováčci v nejvyšší soutěži a zároveň týmy, které spolu sehrály vyrovnané finále loňského ročníku 1. ligy mužů. Do haly BIOS se Buldoci vrátili po pěti měsících od rozhodujícího zápasu zmíněné finálové série. Bohužel pro celek z jižní Moravy se odveta za prohru ve finále nevydařila a Buldoci prohráli 5:7.

Podobně jako v loňské sezoně 1. ligy mužů šlo i tentokrát o vyrovnaný zápas. Skóre utkání otevřel svojí premiérovou trefou v buldočím dresu Jakub Matula, kterému poslal míček do běhu Petr Koláčný. Matula si pak zkušeně obhodil Šefčíka a přesně trefil horní růžek Halešovy brány. Kanonýrům chvíli trvalo, než přišli s odpovědí. Domácí fanoušci čekali až do 17. minuty, kdy se po Haltmarově zákroku proti střele Bachmaiera dostal k dorážce Ondřej Papoušek, před nímž už v tu chvíli byla jen odkrytá branka. Zpět do vedení však Buldoky dostal ještě před přestávkou Filip Mazáč. Důležitou roli sehrál i Michal Valachovič, který v souboji za bránou pomohl získat míček pro Kučeru, po jehož přihrávce zakončoval právě vytáhlý brněnský obránce. Na Mazáčův gól do šatny Kladenští v první třetině už neodpověděli a na tabuli svítil stav 2:1 pro Buldoky.

Co se nepovedlo v první dvacetiminutovce, to napravili Kanonýři v té druhé. Nejprve sice domácí nevyužili přesilovku, ale netrvalo to dlouho a průběh zápasu opět srovnal Tomáš Chroust. Na svého bratra navázal za pár minut také Tadeáš, a to v početní převaze, když se z rohu vytočil do střelecké pozice před bezmocného Haltmara. Ještě hůř pro Buldoky bylo po rychlém kladenském protiútoku Tadeáše Chrousta a zakončujícího Matěje Stůje. Buldoci se však ještě před koncem druhé třetiny dostali zpět na dostřel. Protiútok trojice Matula-Kučera-Valachovič zakončil právě poslední jmenovaný do svého oblíbeného horního růžku.

Třetí třetina byla nakonec tou rozhodující. Stále vyrovnaný zápas se definitivně rozhodl v její druhé půli. Nejprve však svoji druhou brankou v utkání zvyšoval Ondřej Papoušek. Buldoky vrátil zpátky do kontaktu šťastnou trefou Jakub Matula, který míček zpoza brány otřel o nohu Jakuba Dufka. Neuplynuly ani dvě minuty a Kanonýři si opět vzdali dvougólový náskok zpět. Tadeáš Chroust našel crossovou přihrávkou Matěje Stůje, Stůj proměnil a oba hráči tak završili svoje tříbodové vystoupení. Buldoci se ještě v závěru snažili zápas zvrátit při hře bez brankáře, ale místo toho zvýšil na 7:4 Matěj Netrefa. Skóre v poslední minutě ještě korigoval svým druhým gólem v sezoně Jan Skalník, ale konečný verdikt zněl jasně – Buldoci si budou muset na první body po návratu do Superligy ještě počkat.

Nemusí však čekat dlouho a vy můžete být u toho! Superliga se totiž vrací do Brna, kde se Buldoci střetnou v odvetě loňské baráže s Pardubicemi. Nenechte si ujít první domácí superligový zápas a přijďte Buldoky podpořit ve čtvrtek 10. 10. na velkou halu Vodova. Čas bude brzy upřesněn. Těšíme se na vás a na superligovou atmosféru!