Související zápas

Bulldogs Brno
PardubiceBulldogs
5:4 pp(2:1,0:2,2:1)
ne 23. 3. 2025 15:00 @ SH Dašická Pardubice, Livesport Superliga, 2. kolo
23_20240828_144045.jpg
122_20250323_223748.jpg

Chyběl kousek. Dramatický duel zlomily Pardubice v prodloužení

Druhý zápas série play down mezi Bulldogs a BA Sokoli byl od toho předchozího zcela odlišný. Diváci mohli sledovat velké drama, které nakonec muselo rozseknout až prodloužení. V něm se prosadili domácí, série se tak přesune do Brna za stavu 0:2 z pohledu Bulldogs.

Buldoci do zápasu vstoupili lépe, do tempa je dostala přesilová hra a jednou dokonce musel brankář Blaha děkovat své brankové konstrukci. Přesto to byli Sokoli, kdo otevřel skóre, v 11. minutě překonal Hanouska Štyler. Neuplynula však ani minuta a bylo vyrovnáno. Přízemní střelou se prosadil navrátilec do základní sestavy Martin Svatoň. Ve 14. minutě pak po secvičené akci vrátil vedení Sokolům Obuškevič, stav po první třetině tak byl 2:1 z pohledu domácího týmu.

Ve druhé periodě však byli buldoci lepším týmem, což se projevilo na střelecké i brankové převaze. V první půlce druhé třetiny chyběl hostům klid a možná trošku štěstí v zakončení, ve 34. minutě to však prolomil Adam Zukal. Ten zakončil rychlou akci Bulldogs, kteří se poprvé v sezoně dokázali proti Pardubicím prosadit víckrát než jednou za zápas. Hostům tato branka vlila čerstvou krev do žil a ještě před druhou sirénou dokázali zvrátit stav zápasu ve svůj prospěch. Zukal se tentokrát nominoval do role nahrávače a vybídl ke gólu Martina Svatoně, který otočil na 3:2.

Třetí část pak nabídla pořádné drama. Na další gól si diváci museli počkat, k vidění však bylo mnoho šancí na obou stranách. O výhře Brna mohl rozhodnout při přečíslení v 56. minutě Vágner, ale tygřím skokem jej o gól obral brankář Blaha. Klíčový a diskutabilní moment pak přišel o chvíli později. Nejprve byl vyloučen za sekeru u půlky hřiště Vidaillac, Sokoli v přesilovce vyrovnali, ještě hostující lavička reklamovala hru vysokou holí Matouše Buriana. Rozhodčí si na základě trenérské výzvy prohlédli video a ačkoli to ze záznamu vypadalo, že Burian zasáhl míček na úrovni stehna, branka platila. Navíc byla brněnská lavička potrestána za zdržování hry dvouminutovým trestem. Tuto přesilovku pak domácí též zužitkovali – v čase 58:53 propálil obranný val Bulldogs Jakub Hromada. Buldoci tak najednou prohrávali a nezbývalo jim mnoho času. Z poslední akce se jim však podařilo poslat zápas do prodloužení – Martin Svatoň našel střílenou přihrávkou čepel Michala Valachoviče a ten usměrnil míček za brankáře Blahu v momentě, kdy do třetí sirény zbývaly pouhé dvě vteřiny.

Za stavu 4:4 tak šel zápas po velmi divokém závěru do prodloužení. Mírně navrch v něm měli sice buldoci, ale v 66. minutě se ze standardní situace prosadil Daniel Ludvík a kapitán BA Sokolů tak vystřelil svému týmu druhý bod v sérii.

Buldoky může mrzet závěr zápasu a neudržené vedení, nicméně herní posun oproti prvnímu zápasu byl značný a odvetné boje v Brně slibují velké drama.