Buldoci postupují do Superligy!

Po pěti letech čekání to konečně vyšlo – Buldoci postupují do Livesport Superligy! V baráži ve čtyřech zápasech porazili pardubické Sokoly, kteří tak nepovedenou sezonu zakončili sestupem.

Nejstarší klub na jižní Moravě se po pěti letech vrací tak, kam patří – tedy mezi elitu. Po velmi smutném play off 2022, přes nepovedenou sezonu 2023 až po postup v roce 2024, kdy tomu paradoxně nikdo moc nevěřil… A tým Bulldogs napsal krásný příběh. Příběh o týmu, nad kterým už možná někteří lámali hůl, ale který se dokázal zvednout, a i přes neúspěch ve finále ukázal, že si za svou vytrvalost a nasazení postup zasloužil.
Vraťme se však nyní k rozhodujícímu, čtvrtému zápasu série. Ten začal velmi opatrně, v první třetině bylo šancí poskromnu na obou stranách. Jak Martin Koudelka, tak Martin Haleš udrželi čistá konta.
Ve druhé třetině se 527 diváků na hale Vodova konečně dočkalo první branky. Michal Valachovič, který o den dříve milimetrovou střelou vyrovnával, dnes velmi podobnou střelou skóre zápasu otevřel. Buldoci měli ve druhé části druhé třetiny více navrch a to se projevilo i na světelné tabuli, kde pár vteřin před koncem druhé periody přibyl druhý gól domácích. Při hře 4 na 4 se obraně Pardubic dokázal vyhnout Petr Koláčný a zamířil přesně k tyči. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro Bulldogs a hosté měli 20 minut na odvrácení sestupu.
Hned v úvodu třetí části mohly Pardubice snížit v přesilovce, ale Buldoci tento kritický okamžik zvládli. Sokoli však stupňovali tlak a po faulu Zukala dostali k dispozici další přesilovku, kterou tentokrát už využili. Buldoci se však nenechali zlomit a nadále se jim dařilo držet vedení. Minutu a půl před koncem ukořistil při pardubické hře bez brankáře míček Petr Koláčný a vysokým lobem přes obránce soupeře trefil odkrytou klec. Zápas však ještě nekončil, o snížení na 3:2 se postaral hostující Ralfs Polis. Buldoci však závěr zvládli a se závěrečnou sirénou mohli radostně naskákat na sebe u půlicí čáry – po 43 zápasech sezony 2023/24 konečně dosáhli svého dlouhodobého cíle.
Postupu do Livesport Superligy bychom však nemohli dosáhnout bez vás a vaší podpory! Moc si vážíme každého fanouška, rodiče či hráče, kteří se podílejí na chodu našeho klubu! Společně jsme smečka, a společně jsme SUPERLIGOVÍ!