Buldoci nestačili na Bohemians. Po bojovném výkonu prohráli 2:4

Ve velké hale STAREZ Arény Vodova se Buldoci představili poprvé od roku 2020. Bohužel se však nejednalo o vítězný návrat. S pražskými Bohemians, se kterými se v rámci pohárové soutěže střetli Buldoci teprve podruhé v historii, prohráli před zraky domácích fanoušků 2:4 a ve skupině vrcholové části Poháru Českého florbalu končí na posledním 4. místě.

První třetina útočný florbal nepřinesla. Oba týmy začaly opatrně, jako by se seznamovaly s povrchem. Hosté se do útoku dostávali častěji, ale Martina Koudelku, který ukazoval, že ze své loňské formy nevypadl, se jim překonat nedařilo. A když už byl Koudelka překonán, zasáhla pro změnu branková konstrukce. Podobně jistě však na druhé straně působil i Daniel Mück a první dvacetiminutovka končila za bezbrankového stavu.

Ve druhém dějství už góly padaly, a to do obou branek. První se k radosti domácích fanoušků rozvlnila síť brány Daniela Mücka. Třetí branku v letošním poháru zaznamenal po přihrávce Lukáše Gregra Adam Zukal a Buldoci vedli 1:0. Bohemians se vrátili do zápasu díky početní převaze. Neřešitelnou situaci rychlou křižnou přihrávkou vytvořil Jaroslav Petrák, který našel Tomáše Kvasnicu. Slovenský střelec, před nímž se ukázala odkrytá brána, se nemýlil a srovnal skóre. Stejnou možnost měli i domácí, a to po vyloučení Jakuba Buršíka. Na rozdíl od Pražanů ale Buldoci úspěch neslavili a do šaten se šlo za stavu 1:1.

Třetí třetina byla na góly nejbohatší částí. Už po minutě a půl dostal hosty do vedení Matúš Gajdoš, který těsně před Koudelkou tečoval Kawulokovo nahození. O pět minut později navíc zvýšil na 3:1 Leo Häfner a poslal Bohemians do dvougólového trháku. Podpis pod nepovedenou částí utkání udělalo vyloučení Adama Vágnera, které potrestal Jaroslav Petrák. Šancí bylo na obou stranách hodně, většinu likvidovali skvěle chytající brankáři a spousta z nich skončila na tyčích. Obrovskou šanci měl i nový Buldok Jakub Matula, který si elegantně prohodil obránce, ale jeho střelu dokázal Mück vytáhnout na tyč. Mückovo kouzlo v závěru odčaroval Adam Vágner, jenž po přihrávce Michala Pešáka stanovil konečné skóre na 2:4 z pohledu domácích.

Závěrečná generálka na sezonu v Livesport Superlize skončila porážkou. Buldoci se tak loučí se skupinovou částí vrcholové fáze na posledním místě se třemi body. Jejich cesta Pohárem Českého florbalu však nekončí. Svého definitivního soupeře se dozví v následujících dnech. Věřme ale, že v té důležitější části sezony se bude výběru Adama Konečného dařit lépe a tento dravý tým předvede, že do nejvyšší soutěže právem patří.