TatranBulldogs
11:6(5:1,3:2,3:3)
st 18. 9. 2024 19:00 @ Sportovní centrum Řepy, Livesport Superliga, 2. kolo

Buldoci do Superligy vstoupili porážkou s Tatranem

První superligový zápas po pěti letech skončil podle papírových předpokladů – úřadující mistr ze Střešovic porazil nováčka z Brna 11:5. Dobrým výkonem se prezentoval Petr Vaverčák, který vsítil dva góly.

Vstup do Livesport Superligy byl pro Buldoky velmi krutý, co minuta, to musel Martin Koudelka lovit míček ze své sítě. Po třech minutách tak domácí vedli již 3:0. Následně však Buldoci začali chytat superligové tempo a hra se pomalu začala vyrovnávat. O první trefu Bulldogs v Superlize od roku 2019 se postaral Petr Vaverčák, který vymetl horní růžek Klimentovy branky po nádherné akci kapitána Martina Svatoně. První třetina však patřila jasně Tatranu, který přidal ještě dvě trefy a po šaten se tak šlo za stavu 5:1, Střešovice navíc vedly 12:3 na střely na branku.

Ve druhé třetině se jako první prosadili hosté. Opět se pod brněnskou trefu podepsal Petr Vaverčák, tentokrát uklízel míček do odkryté branky po nahrávce od Lukáše Mráze. Nicméně Tatran si vzal čtyřbrankové vedení zpět, když přesilovku využil přesnou střelou Meliš. Zápas se přehoupl do druhé poloviny a po faulu na Vaverčáka bylo nařízeno trestné střílení pro Buldoky, kterého se chopil zkušený exekutor Jakub Marek a nezaváhal. Do konce druhé třetiny však Buldoci ještě dvakrát faulovali a v obou případech Tatran trestal, po 40 minutách tak platil stav 8:3 pro Střešovice.

Do třetí periody vstoupili lépe domácí, již po minutě hry zvýšil na 9:3 svým již čtvrtým gólem v zápase Majer. Pouze devět vteřin na to však Adam Zukal našel před brankou Jana Skalníka, který ve svém premiérovém startu za muže ze vzduchu překonal brankáře Klimenta. Ve 46. minutě se Tatran dočkal desáté trefy, když se prosadil reprezentant Kreysa. Jedenáctý gól přidal v 55. minutě Adam Bureš, o snížení se vzápětí postaral z brejku rychlým zakončením Petr Koláčný. Závěrečné slovo pak měl v poslední vteřině Lukáš Mráz, který zužitkoval nabídku Richarda Kalouska zpoza branky a upravil skóre do finální podoby 11:6. Jeho trefu si ještě rozhodčí potvrdili na videu.

Zkoušku ohněm tak mají Buldoci za sebou. S Tatranem uhráli vzhledem k papírovým předpokladům slušný výsledek, nicméně mnohem důležitější pro ně bude zápas třetího kola na hřišti rivala z Kladna, který se odehraje příští týden.

Děkujeme všem divákům, kteří přijeli Buldoky do hlavního města podpořit, nebo drželi palce u videa!